Sima Martausová ide na špeciálne turné s Dievčenským speváckym zborom Slovenského rozhlasu!novinka 11.07.2017, Marek

Sima, jej piati chlapi v kapele a 20 dievčat s krásnymi hlasmi. Najnovšie turné Simy Martausovej bude celkom iné ako čokoľvek doteraz! Spievať s ňou totiž bude aj Dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu. Fanúšikovia si vypočujú najväčšie hity obľúbenej pesničkárky, ale aj celkom nové skladby, v špeciálnych úpravách. Presný program turné je zatiaľ tajomstvom, no Sima prezradila, že doň zaradí aj svoju obľúbenú pieseň z prvého albumu „Kone“. Nenechajte si ujsť netradičné turné, ktoré vás radostne naladí!

Sima Martausová pripravuje netradičné turné. Tentoraz ju okrem jej piatich chlapov v kapele bude sprevádzať aj 20 dievčat s krásnymi hlasmi. Ide totiž na turné s Dievčenským speváckym zborom Slovenského rozhlasu.
„Už dávnejšie som túžila, aby sme niekedy ľuďom na našich koncertoch mohli zahrať piesne aj v inom „šate“, preto keď sme plánovali tohoročné turné a zaznel nápad „čo takto zbor“, hneď som súhlasila. Teším sa, že to bude práve dievčenský zbor Slovenského rozhlasu a že ku mojim piatim chlapom pribudne aj 20 dievčat. Plánujeme nacvičiť zopár piesní, ktoré už vyšli na albumoch, no budeme spievať aj zopár úplných noviniek, na ktoré sa veľmi teším,“ prezrádza Sima Martausová.

Na turné sa tešia aj členky speváckeho zboru. Ponuka od Siminho tímu ich dirigenta príjemne prekvapila.

„Teší ma, že rozhlasový zbor vnímajú ako teleso, ktoré má vysoký profesionálny kredit. Simina tvorba mi je dosť sympatická, sú to piesne ktoré majú príbeh. Nechcem veľmi „nabúrať“ koncepciu skladieb, no menšie úpravy urobíme, aby dievčatá, ktoré budú Simu sprevádzať, mali svoje miesto a význam,“ dodal dirigent a vedúci zboru Adrian Kokoš.

Program ešte len tvoria, no už teraz vedia, že spevácky zbor bude Simu sprevádzať v približne tretine skladieb. Sima má radosť najmä z toho, že do repertoáru zaradí aj svoju obľúbenú pesničky z prvého albumu „Kone“.

„Túto pieseň mám veľmi rada a hoci som ju zložila už dávnejšie, chcela by som ju hrávať. Keď som vyberala piesne, kde by sa hodil zbor, jedna z prvých čo mi napadli, bola práve pieseň „Kone“. Možno budú aj nejaké malé prekvapenia, ale zatiaľ nechcem predbiehať. Ak to má byť prekvapenie, radšej si to ešte nechám pre seba,“ uzavrela s úsmevom Sima Martausová.

Turné štartuje Sima s Dievčenským speváckym zborom Slovenského rozhlasu na jeseň a prejde s ním celé Slovensko – od Bratislavy až po východ. Aktuálne informácie o charizmatickej pesničkárke nájdete aj na: www.simamartausova.sk alebo na funpage: https://www.facebook.com/pages/SimaMartausová/306953752770387?fref=ts.


Súvisiace fotografie

fotofoto
fotofoto

Fotografie: Lukáš Kimlička a Alex Rymšinová