Gypsy Jazz Festival 2018 už zajtra v Divadle Arénanovinka 30.11.2018, martin

Obľúbený Gypsy Jazz Festival pripravovaný v réžii popredného slovenského saxofonistu Mila Suchomela sa vracia do Divadla Aréna už zajtra, v sobotu 1. decembra. 7. ročník festivalu prináša poriadne pestrý a bohatý program. Dôkazom je kompletný line-up, ktorý dnes, v predvečer festivalu zverejnili organizátori.

Line-up večera:
18:00 Kombo banda (foyer)
18:30 Arpi Farkaš & Barbora Botošová EthnoJazz project
19:30 Rašman band (foyer)
20:30 Altar Quartet - Nikitin, Šrámek, Vitouš, Hutchinson
21:00 duo team Cuba (foyer)
21:30 Milo Suchomel orchestra a Cigánski diabli

Hostia:
Melanie Bong
Gregory Hutchinson
Peter Lipa
Martina Schindlerová

Bar:
19:00-22:00 Alan Bartuš Band

Hviezdy Gypsy Jazz Festivalu 2018

7. ročník Gypsy Jazz Festivalu otvorí huslistka a primáška Barbora Botošová. Vnučka slávneho Berkyho-Mrenicu, sa predstaví so svojím projektom EthnoJazz spolu s klaviristom Arpim Farkašom, v ktorom spoja world music a jazz s orientálnymi prvkami.

Ďalej zaznie na hlavnom pódiu moderný jazz v podaní slovenského tandemu Nikolaj Nikitin (saxofón) a Ľuboš Šrámek (piano) a ich Altar Quartet.

Popový element rómskej hudobnej scény zastúpi v line-upe Gypsy Jazz Festivalu bezkonkurenčne najznámejšie slovenské rómske hudobné zoskupenie Cigánski diabli.

Záver Gypsy Jazz Festivalu bude už tradične patriť organizátorovi. Milo Suchomel a jeho orchester sa tento rok stretne na jednom pódiu s Cigánskymi diablami. „Na túto spoluprácu sa veľmi teším. Na pódiu sa stretne 40 hudobníkov. Verím, že si to poslucháči nenechajú ujsť,“ pozýva fanúšikov na výnimočný záverečný koncert večera zakladateľ a dlhoročný riaditeľ festivalu.

Návštevníci sa môžu okrem toho tešiť na špeciálnych hostí večera Petra Lipu, Martinu Schindlerovú, Melanie Bong a Gregory Hutchinsona.

To ešte stále nie je všetko... Gypsy Jazz Festival tento rok poprvýkrát rozozvučí hudbou doslova celé Divadlo Aréna, nielen jeho hlavné pódium. V priestoroch foyer budú návštevníkom hrať formácie Kombo banda, Rašman band a duo team Cuba. V priestoroch divadelného baru hosťom spríjemní večer Alan Bartuš Band.