spevák

Tomáš OndriašNarodenie: SlovenskoTomáš Ondriaš

Buď správcem tohoto profilu


Tomáš Ondriaš / tenor - vyštudoval vokálnu interpretáciu na Akadémii umení v Banskej Bystrici (Mgt. art.) a spev na VŠMU, kde sa v operných štúdiach predstavil ako Aeneas v opere Dido a Aeneas, Basilio v Mozartovej Figarovej svadbe, Pulcherio a Don Asdrubale v Lo sposo deluso.

Ako sólista predviedol v Mestskom divadle Brno súčasnú skladbu s názvom Via Lucis, ktorú skomponoval známy český skladateľ Zdeněk Merta. Podieľal sa na nahrávke diela Rákóš Rákóczy, kde si zaspieval sólo krásných piesní v úprave Leoša Janáčka so Štátnym komorným orchestrom Žilina a Umeleckým súborom Lúčnica, pod taktovkou dirigenta Leoša Svárovského.

S vášňou sa venuje aj classical crossoveru, interpretácii tzv. moderných popových piesní v osobitom štýle - pop opera. Spolupracuje s mužským vokálnym oktetom Danubius Octet Singers. Na koncertoch pre najmenších stvárnil postavy vo fragmentoch opier ako Tamíno a Monostatos v Čarovnej flaute, Nemorino v Nápoji lásky, či Jeník a Vašek v Predanej neveste.

S Viedenskou štátnou operou spieval na známom festivale klasickej hudby v Salzburgu v operách Oidipus, Médea, Simon Boccanegra, Luisa Miller a Verdiho Requiem.

S Philharmonia Chor Wien spolupracoval v rámci operných festivalov ako Salzburger Festspiele, Osterfestspiele Baden-Baden a Die Oper im Steinbruch Sankt Margarethen, Opern festival Peking, v operách Faust, Mefistofeles, Rigoletto, Thais, Tristan a Izolda, Parsifal a i.

Pravidelne sa zúčastňuje na koncertnom turné po Francúzsku, kde s pražským vokálno-inštrumentálnym telesom interpretuje Mozartove Requiem.

Tomáš sa momentálne pripravuje na viacero medzinárodných speváckych súťaží, aktívne pôsobí a koncertuje na podujatiach na Slovensku i v zahraničí.
2020-06-01, martin