Tomáš Klus zaháji svoj jesenný Recyklus koncertom v Pragovce, kde si prevezme Zlatú platňu za dvojalbum Živ jenovinka 14.09.2017, martin

Úspešná koncertná šnúra Recyklus tour Tomáša Klusa a jeho Cílové skupiny sa na jeseň vracia v pozmenenej podobe, s podtitulom #jinykoncert. Okrem nového singla A pak, ktorý s Tomášom naspievala jeho manželka Tamara Klusová, a ktorý naživo a premiérovo zaznie na prvom z koncertov v pražskom industriálnom priestore Pragovka 30. septembra, prinesie Recyklus novú scénu oživenú vizuálnou projekciou a inštaláciou.

Na pražskom koncerte 30. septembra si Tomáš Klus zároveň prevezme Zlatú platňu Supraphonu za album vydaný v apríli tohto roka pod názvom Recyklus Živ je. V predkoncertnej časti každého z koncertov Recyklus tour je pre Tomášových fanúšikov pripravený priestor na odpočinok a počúvanie demo verzií jeho starších skladieb. Turné, ktoré okrem Čiech a Moravy pokračuje aj na Slovensku, sa skončí 8. decembra v Dolnom Benešove pri Ostrave.
V rámci nového jesenného Recyklusu Tomáš Klus zahrá s Jiřím Kučerovským, Petrom Škodom a Janom Lstibůrkom v 16tich českých a moravských mestách, na pláne je tiež 6 novembrových koncertov na Slovensku. Novinkou a príjemným bonusom, ktorý sa objaví exkluzívne na koncerte v Prahe, je predkapela - nedávno založené duo hudby MEME, ktoré tvoria členovia kapely Mandrage Matyáš Vorda a František Bořík. Playlist Recyklus tour, ktorý Tomášovi pomohli vybrať pred rokom v lete jeho fanúšikovia prostredníctvom špeciálnej webovej aplikácie, na jeseň 2017 obohatí aj niekoľko noviniek. Chýbať nebude singel Dobré ráno či nová pieseň s názvom A pak. Tú obľúbený interpret naspieval spolu so svojou manželkou Tamarou. K novému singlu, ktorý bude čoskoro nasadený aj do rádií, vznikne tiež videoklip.

Hlavná myšlienka Recyklus Tour sa týka, ako už z názvu vyplýva, recyklácie. Nezostalo iba pri oživení starších hitov v nových aranžmánoch, recyklácia sa premieta aj do výtvarného poňatia turné. Na ňom sa podieľala priekopníčka PET-art Veronika Richterová, ktorá pre tour vytvorila interaktívnu inštaláciu kontajnerov, predstavujúcich „miestnosti" jednotlivých členov kapely, talentovaná ilustrátorka a animátorka Eliška Podzimková, ktorá navrhla tiež dizajn hlavného pódia a Ondřej Eremiáš a Matyáš Vorda, ktorí dotvorili nový dizajn Recyklusu. Novinkové video projekcie sú dielom Michala Budínského.
Rovnako ako na jar, i na jeseň bude mať Recyklus tour charitatívny rozmer. Na koncertoch bude možnosť zanechať oblečenie pre organizáciu MOMENT, ktorá podporuje denný stacionár Žebřík, mobilný hospic Ondrášek v Ostravě, projekt Kola pro Afriku a ďalšie projekty prostredníctvom dobročinných obchodov.

Na každom koncerte bude vo foyer k dispozícii odpočinková zóna. Tam budú môcť fanúšikovia vďaka slúchadlám a reproduktorom od BANG & OLUFSEN počúvať demo verzie starších hitov Tomáša Klusa, vychutnať si doposiaľ nevydané verzie známych a obľúbených pesničiek i nahliadnuť na to, ako Tomáš Klus tvorí a komponuje.

Mediálnymi partnermi Recyklus tour 2017 sú denník Právo, Marianne, Xantypa a Frekvence 1.


Súvisiace fotografie

fotofoto
foto