Lady Colors si pred vypredanou Steel Arenou v Košiciach zaspievali s legendárnou Omegounovinka

Dievčenská skupina Lady Colors má na konte veľký úspech! Pred vypredanou košickou Steel Arenou vystúpila na jednom pódiu s maďarskou rockovou legendou Omega. A to vďaka slovenskej verzii jej najznámejšieho hitu „Gyöngyhajú lány“, ktorú prespievali Lady Colors. Ich „Známa pieseň“ a ďalšie skladby tak zazneli na najväčšom slovenskom koncerte Omegy BEST OF. A spoločne s maďarskou legendárnou skupinou dokonca plánujú ďalšiu spoluprácu!Lady Colors - to sú tri krásne speváčky LeRa Lenka Rakár, Kristína Mečko a Mária Lechmanová, ktorú v Košiciach alternovala Dominika Richterová. Ani vo sne by im nenapadlo, že pár dní po zverejnení slovenskej verzie hitu "Gyöngyhajú lány", si ich kapela Omega pozve na svoj najväčší slovenský koncert. Spevák Kóbor János si na pódiu najviac rozumel s blondínkou LeRou, ktorá je aj autorkou slovenského textu.

“Je to pre nás obrovská česť vystupovať s legendami takéhoto formátu. Všetci z Omegy sú neskutočne príjemní, pokorní a milí ľudia bez akýchkoľvek manierov. Dokonca nás pozvali na svoj najväčší koncert k 55. výročiu fungovania skupiny do športovej haly v Budapešti, kde si s nimi zaspievame pred vypredanou športovou arénou s ďalšími zahraničnými hosťami! Naša verzia ich hitu sa im veľmi páči a pre nás je to obrovská pocta,” neskrýva radosť LeRa Lenka Rakár.

S Omegou si Lady Colors okrem maďarsko-slovenskej verzie "Perlovlasej dievčiny" zaspievali aj hit od skupiny Olympic „Jasná správa“.

„Omega je legenda, sú to maďarský Rolling Stones. Je skvelá v tom, že si veľmi váži spriatelené kapely a hudobníkov z okolitých štátov a radi s nimi spolupracuje na koncertoch a nahrávaniach. V prvom rade sa opäť potvrdilo, že čím väčšie hviezdy, tým viac pokory, slušného správania a úcty. Tak krásna energia, charizma a príjemný ľudský prístup bez akýchkoľvek manierov každého jedného člena formácie, manažmentu, štábu. Okrem toho maximálna profesionalita, výkony bez kompromisov, perfektná komunikácia s publikom a fanúšikmi. Táto spolupráca je pre nás veľká škola v každom jednom smere,“ konštatuje LeRa.Slovenská verzia megahitu maďarskej legendy vznikla úplnou náhodou.
„Jeden pán si objednal 11 vystúpení tria Lady Colors do Maďarska a v rámci južného Slovenska, tak sme si iniciatívne chceli rozšíriť repertoár o známu maďarskú pieseň. Výber bol jednoznačný - Gyöngyhajú lány. Náš producent Matúš Ferko pripravil hudobný podklad a my sme sa začali učiť maďarský text. Nakoniec sme zistili, že dotyčný pán nás zaviedol a žiadny z koncertov nevybavil. Mňa kopla múza a napísala som k hudbe slovenský text. Veľmi sa nám to páčilo a tak sme sa pustili do nahrávania a nakrúcania klipu. Naša ryšavka Majka bola v tom čase už v pokročilom štádiu tehotenstva, takže sme mali veľmi málo času, aby sme to všetko postíhali,“ vysvetľuje LeRa.
Klip na skladbu „Známa pieseň“ sa nakrúcal v Art Hoteli Kaštieľ Tomášov a v exteriéroch jazera Nové Košariská. Réžiu si zobral na starosť režisér Marco Procházka, s ktorým teraz trio pripravuje ďalšie klipy na autorské piesne. Lady Colors vznikli pred dvoma rokmi. Výrazné herečky a speváčky LeRa Lenka Rakár, Kristína Mečko a Mária Lechmanová založili pôvodne eventový formát s repertoárom tých najznámejších piesni v špeciálnych trojhlasových úpravách, ktorý sa stal veľmi žiadaný. Tri spievajúce herečky s veľmi špecifickými hlasmi sú zapamätateľné aj vďaka trojfarebnému vlasovému imidžu. „Známa pieseň“ je vlastne takým medzníkom medzi ich predošlou a vlastnou tvorbou.


Vložené: 18.12.2017, martin

Súvisiace fotografie

fotofoto
fotofoto
fotofoto
foto