Buď správcem tohoto profilu

Kapela

KonfrontAktivní roky: 2011 -Konfront
História bandy KONFRONT siaha do konca leta 2011 v Prahe, keď sa Eric rozhodolsvoje demonahrávky vystaviť verejne na BZ. Všimol si ich Ganzy, ktorý v tej dobe hľadal speváka do svojej rodiacej sa kapely. Po pár pivách a drinkoch to klaplo iba u nich dvoch a pre rozdielne názory na smer, ktorým by sa mala kapela uberať, sa obaja odčlenili a začali hľadať nových ľudí.

Dátum 11.1.2011 sa považuje za „narodeniny“ KONFRONT.

V tej dobe Ganzyho kamarát bubeník Tonynemal do čoho pichnúť, tak sa pridal a na post basáka nastúpil Mates (Projekt Parabelum). Začalo sa tvoriť a skúšať a prišli prvé koncerty.

KONFRONT - 2011
KONFRONT - 2012
DRUHÁ KYTARA POPRVÉ - 2012

Po čase začala v kapele chýbať druhá gitara, keďže veci, ktoré vznikali neboli väčšinou stavané pre jednu. Preto prichádza do KONFRONTU Vladis (Horrible Creatures). Jeho rýchle zapadnutie neovplyvnilo koncerty a hralo sa neustále ďalej naživo a kapela uz dostávala svoj ksicht.

Avšak postupne si Tonyho súkromné podnikateľské aktivity vyžiadali jeho odchod z kapely a prichádza Vladisov karlovarský kamoš Jirka a spolu s ním vystriedal Matesa na base Vojta, taktiež z Karlových Varov.

PRVNÍ VIDEOKLIP - 2013

V tejto dobe kapela absolvovala množstvo koncertov, ako v ČR, tak i na SK, ktoré začala manažovať kamoška Lenka Tarkayová. Natočil sa prvý oficiálny videoklip ku skladbe Showbusiness, pod taktovkou Podeho (Degradace). Karlovarská dvojka sa po čase rozhodla dať sa na vlastnú cestu a spolu s nimi kapelu opúšťa aj Vojta. Zostali iba dvaja zakladajúci členovia – Eric a Ganzy.

KONFRONT - 2013
KONFRONT - 2014/2015
RESTART - 2014/2015

Po neúspešnom hľadaní adekvátnych náhrad za trio z KV sa po ukončení činnosti pražskej HC bandy Crosscheck uvoľnil basák, akého KONFRONT hľadal a potreboval – Petr Buřič. Do kapely sa vracia Tony a v tomto zložení kapela koncertuje, tvorí nové skladby a opäť sa vracia do povedomia ľudí.

DRUHÁ KYTARA PODRUHÉ - 2015/2016

Cieľom sa stal debutový album. Prvú indíciu k nemu naznačovala skladba Pod Kontrolou a k tejto veci sa znovu povolal Pode ako autor klipu. Kapela si získala stále viac fans a „sadla si“ tak, ako ešte nikdy predtým. Hoci si Konfront vystačila v tejto zostave o štyroch členoch, iniciatívne sa pridáva piaty člen – liberečák Rob (Nobody Knows), aby sa chopil druhej gitary.

Autorsky sa na tvorbe podieľajú okrem Erica už aj ostatní členovia a vznikajú nové songy, plánujú sa k nim videá, koncertuje sa a banda funguje na 100 %. V tejto najsilnejšej zostave kapela funguje doteraz a natočila svoj dlho očakávaný debutový album pod názvom Individuality, ktorý uzrie svetlo sveta na jar 2016.

KONFRONT - 2015/2016
KONFRONT - 2016 - Buřina, Eric, Rob, Ganzy, Chris
NOVÝ BUBENÍK - 2016

Keď Tony opustil KONFRONT (více zde), tak nastal veľký problém, pretože zohnať dobrého bubeníka je ťažké aj v meste, akým je Praha. Našťastie kapele výrazne pomohol kamarát a výborný bubeník Michal "Kolouch" Daněk, ostrieľaný hráč, ktorý hral vo všetkých výrazných kapelách v ČR.

Tým sa chod kapely nespomalil, ale práve naopak, nakopol sa do silných otáčok. Avšak, kvôli pracovnému vyťaženiu Koloucha to na dlhodobú spoluprácu nebolo. A preto sa stále ďalej hľadal ten správny týpek na bicie. A našiel sa. Na festivale pod taktovkou Rock Opery Praha sa po sete objavil nenápadný chlapík menom Christian (Kris), ktorý sa bil do pŕs, že by to "dal".

Sebavedomým spôsobom sa uviedol a po ubehnutom víkende nám e-mailom poslal svoje doterajšie pôsobenie ako bubeník v iných kapelách. Po pár dňoch prišiel na prvú skúšku. Ako sme zistili, natrénoval si niekoľko našich skladieb na nočnej šichte a bez bicích (len tak na kolenách). Keď nám to predviedol, všetkým nám padla sánka, hral to, akoby to zložil on sám. KONFRONT je full house!

NOVÝ BUBENIK - 2017 MICHAL DANĚK / KOLOUCH

Akutálnou správou je, že Kris ako bubeník u nás v Konfront skončil. Necítil sa byť súčasťou tímu a to je jedna z najdôležitejších vecí v našej kapele. Chceme mu týmto poďakovať za všetko, čo pre kapelu urobil. Svojím spôsobom nás aj nakopol a nastavil latku poriadne vysoko.
A pretože latka je naozaj vysoko, náš nový bubeník od tejto chvíle je majster Michal Daněk - Kolouch. Michal u nás nie je žiaden najatý hráč, ale právoplatný člen bandy Konfront a ozajstný kamarát! Kto ho pozná, vie o čo a koho ide. Mať ho v kapele asi túži nejedna známa či slávna kapela. A my máme to šťastie, že nám kývol v podstate okamžite. Tak trochu už k nám patril, objavil sa aj v našom klipe "Vaša vojna".
Takže Michale, vítej v Konfront!

ODCHOD ROBA / NÁSTUP JURAJA KANKULU

Ako v tichosti prišiel, tak ticho odchádza... Áno, Rob nás v náväznosti na odchod Krisa opúšťa tiež. Avšak nie z dôvodu, aký mal Kris. Plne chápeme jeho rozhodnutie a akceptujeme ho, pretože s nami vydržal podstatne dlhšie a jeho pričinením Konfront šlapal ako švajčiarske hodiny! Rob urobil pre Konfront veľmi veľa práce, vždy bol maximálne pripravený, svedomitý a spoľahlivý. Avšak jeho mimokapelné aktivity, životné plány a rozhodnutia sú trocha odlišné od tých našich a preto mu prajeme, aby mu vyšlo všetko, po čom túži. Rob bol pre Konfront veľkým prínosom a za to mu veľmi ďakujeme. Ži šťastne, kamarát!

Keďže Konfront chceme vytuniť tým najlepším možným osadenstvom, tak po ese, akým je Kolouch, turné s Jovanerou s nami odpáli ďalšie eso, pán gitarista Juro Kankula.Ďuro ako hosť to s nami potiahne do marca 2018 a po jeho odchode radi uvítame náhradu, resp. nového stáleho gitaristu. Ale netajíme sa tým pred Jurom a budeme radi, ak nezostane iba u turné a zostane s nami aj naďalej. Juraj sa podpísal už pod album Individuality ako zvukový majster a strihol si aj jedno sólo. Výborný gitarista a muzikant, ako sa patrí!
2017-11-12, martin

Facebook


Podobní interpreti

stage
Baestien
stage
Resurgo
stage
Blinker
stage
Roman Matoušek