Buď správcem tohoto profilu

Kapela

Within SilenceRok vzniku: 2008Within Silence
Kapelu Within Silence založili Martin Klein a Richard Germánus v roku 2008 s názvom "Rightdoor". Počas prvých rokov fungovalo toto zoskupenie viac ako projekt. Popri Martinovi a Richardovi sa vystriedalo viacero muzikantov avšak stabilnú zostavu sa nepodarilo vytvoriť. V roku 2012 kapela nahrala demo song vďaka ktorému sa dostala do povedomia.

Nasledujúci rok bol line-up skompletizovaný príchodom členov: Peter Gacík, Martin Čičo a Filip Andel. Rightdoor sa stal v tejto zostave koncertne činnou kapelou. Počas roku 2013 a 2014 zdieľali pódium s kapelami ako Dark Moor, Theocracy, Blaze Bayley...

Na konci roku 2014 kapela sfinalizovala nahrávanie ich debutového albumu "Gallery of Life" s pomocou producenta Jána Čverčka. Následne si chalani uvedomili,že potrebujú silnejšie meno pre kapelu a rozhodli sa ho zmeniť na "Within Silence". Začiatkom roku 2015 Within Silence podpísali zmluvu so švédskym vydavateľstvom Ulterium Records a ich debutový album "Gallery of Life" bude vydaný v máji. Vydanie pokryje Európu a USA.
2018-01-17, martin

Facebook


Podobní interpreti

stage
Asenth
stage
Morax
stage
Delgrast
stage
Zdeněk Černý