Kapela

Smaily

Rok vzniku: 2000Smaily
Správce tohoto profilu
rajo101


- v roku 2000 Ján Karkoszka skladá svoju prvú pieseň „Kráčal som ulicou"

- v roku 2001 Ján ďalej skladá piesne a krok po kroku aj kapelu. Začína cvičiť s jeho dvoma sestrami Luckou (spev, perkusie) a Veronikou (spev, zobcová flauta). Pridáva sa aj Štefan Šebest (el.gitara) a Ondrej Ujčík (bicie).

- Prvé verejné vystúpenie - Saleziánske oratórium Úsmev v Poprade Don Bosco show – január.

- Vzniká prvý amatérsky albumu „Kráčal som ulicou“

- v roku 2003 Ondro a Štefan odchádzajú z kapely.

- Do kapely prichádza nová členka Anička Karkoszková /Hudáčová/ (texty, hudba, spev).

- v roku 2004 prichádza Peter Dorko (texty, hudba, spev, klavír, trombón), Karol Šebest (texty, hudba, spev, akustická gitara) a Matúš Magúth (bongo).

- Vzniká druhý amatérsky album „Hľadám Teba“

- v roku 2005 Vzniká tretie cd „Puzzle“ - prvý štúdiový album.

- v roku 2006 Ján Karkoszka (leader) odchádza za prácou do Škótska – júl.

- v roku 2007 Ján sa vracia zo zahraničia (dec.) a však už nenachádza nikoho z pôvodných členov, kto by sa mal čas kapele opäť venovať. Ostáva len Anička, ktorú si medzičasom vzal za manželku.

- v roku 2008 Boh posiela nových členov Milku Slovíkovú (texty, hudba, spev, gitara, klavír), Janka Kokoruďu (basová gitara), Lukáša Olejára (akustická gitara), Peťu Janoškovú (spev), Zuzku Schalekovú (priečna flauta) a Mateja Kojša (bicie).

- v roku 2009 Zuzka, Lukáš a Matej kapelu opúšťajú.

- Prichádza Johny Kokoruďa (el. gitara) a staronový člen Ondrej Ujčík (bicie), ktorý sa do kapely vracia po šiestich rokoch.

- v roku 2010 Vzniká štvrtý výberový album pod názvom „Odkazujem Vám“.

- Z kapely odchádza speváčka Peťka Janošková.

- v roku 2012 Vzniká piaty album „Vtáčiky nemusím meniť“ Je prvým registrovaným albumom v SOZA, vyrobený profesionálnym spôsobom – lisovaný so štvorlistovým bookletom. Vtipný názov cd vzniká z názvov troch piesní, ktoré sa na cd nachádzajú. Hlbší zmysel kapela vidí v tom, že jej úlohou je meniť srdcia.

- Kapele začnú významne pomáhať externý (pomocný) členovia, ktorí často zaskočia stálych členov v ich neprítomnosti. Sú to Dávid Budzák (el. Gitara), Richard Baňas (Cajon, perkusie) a bývalý člen Matej Kojš (cajon, perkusie).

- Matej Kojš pre kapelu spúšťa novú webovú stránku.

- v roku 2013 V súčasnosti sa kapela venuje zväčša koncertom v rozličných farnostiach, ktoré sa uskutočňujú po sv. omšiach a okrem evanjelizácie robí osvetu projektu „Ranč Emanuel“.

Vložené: 23.05.2014, rajo101