Kapela

Nuda

Aktivní roky: 1997 - 2005Nuda
Buď správcem tohoto profilu


Nuda bola slovenská hudobná skupina pôvodom z Prešova. Vznikla v roku 1997 kedy ju založil Kamil Filka spolu s Stanislavom Kociovom.

Začiatkom roka 1998 skupinu doplnili gitaristi Viktor Špak, Stanislav Čorej a basgitarista Branislav Goga a o rok neskôr zároveň vydali svoju prvú debutovú skladbu, spolu s videoklipom Tráva ktorý sa ihneď po nasadení uchytil v rozhlasových i televíznych hitparádach. Úspechom skladby Tráva vydavateľstvo ponúklo kapele nahranie prvého debutového albumu Nuda! ktorý vyšiel v roku 1999. Zároveň práve tento album bol najväčším úspechom kapely, kedy sa považovala skupina za tretiu najúspešnejšiu po skupinách IMT Smile a Peha.

V lete roku 2001 sa kapela pre názorové nezhody dočasne rozpadla a zároveň kapelu opustil zakladateľ Kamil Filka ktorý sa vydal na sólovú dráhu. Avšak situácia sa po čase obrátila, Kamil Filka obnovil Nudu a Viktor Špak odišiel do skupiny Ivana Táslera.

Kapela v roku 2003 vydala skladbu Neviem, čo mám povedať ktorá sa neobjavila ani na jednom z vydaných albumov zároveň to bola posledná skladba od skupiny v pôvodnej zostave.

V roku 2005 skupina vydala další album Ty si svetlom v tme na ktorom pracovala už nová zostava,na klávesách hral Martin Husovský, na bicie Vilo Stanek, na basovú gitaru Igor Vladyka, na gitaru Stanislav Čorej, spolu s Kamilom Filkom. Album obsahoval obsahoval najhranejšie skladby ako Ako diabol, Milión krát, či Strašne voniaš láskou. Ku skladbe Ako Diabol v lete 2005 vyšiel aj videoklip, ktorý režiroval Martin Migaš a kameramanom bol Jaroslav Vaľko natočený na prešovskom sídlisku Sekčov.

Po nezhodách sa skupina nakoniec v roku 2005 rozpadla. Niektorí členovia sa spojili a založili spoločne skupinu Komajota.

Vložené: 28.05.2014, Marek